Na moim blogu nie ma reklam. Jeżeli chętnie go czytasz i chcesz mnie wesprzeć, możesz kupić moją książkę. Dzięki temu zyskam więcej czasu na pisanie kolejnych. Dziękuję!

Zmięte kartki papieru (2023)

Nietzsche we wstępie do Jutrzenki pisał, że w jego książce przedstawiony zostanie przy pracy ktoś, kto wierci, kopie, podkopuje… Autor idzie podobnym tropem, choć przedmiotem swojej sztuki podejrzeń czyni przede wszystkim samego siebie, a jego rozważania stanowią rodzaj fenomenologii własnej psychiki. To rodzaj podróży po swoim wewnętrznym świecie, to również rodzaj rozmowy z samym sobą.

[Fragment wprowadzenia prof. Leszka Kleszcza].

Ogród na szczycie wulkanu. Sceptyczne rozważania o szczęściu (2022)

Ogród na szczycie wulkanu. Sceptyczne rozważania o szczęściu

Moim zamiarem było napisanie książki na temat szczęścia, która byłaby stosunkowo optymistyczna, jednak nie naiwna. Książki uwzględniającej ciemne strony życia i stanowiącej próbę odpowiedzi na pytanie, na ile i jakim sposobem możemy być szczęśliwi w niedoskonałym świecie. Jeżeli zdajesz sobie sprawę, że dążenie do dobrego życia wymaga realizmu i wytrwałej pracy, jest to pozycja dla Ciebie.

Jestem doktorem filozofii, pisarzem, copywriterem i pasjonatem kina. Omawiam filozoficzne zagadnienia na filmowych przykładach.

Site Footer

Sliding Sidebar

Media społecznościowe

Bądź na bieżąco